Підтримати Долучитися Увійти

Юрій Бова: Погодився очолити Політраду, бо вірю, що в «Сили Людей» є шанс на потужні кроки вперед

2016/11/18 11:43

Місяць тому Політраду «Сили Людей» очолив Юрій Бова, 44-річний міський голова невеличкого Тростянця, що на Сумщині. Про досягнення Юрія в перетворенні цього містечка написано вже досить багато. А от чи вдасться йому бути так само ефективним на посаді лідера молодої партії, що переживає класичні проблеми росту?

11

– Якою була Ваша мотивація погодитися балотуватись на посаду голови Політради? Чи розуміли Ви, у якому стані зараз «Сила Людей» і які виклики постануть перед новообраним головою?
– Не буду приховувати, що стан справ у партії був досить критичним. Але місяць тому рішення про моє обрання було прийняте переважною більшістю голосів – отже, у нас є шанс на консолідацію і, відповідно, на потужні кроки вперед. Розуміючи ситуацію, я погодився балотуватися лише тому, що вірю: більшість з нас у «Силі Людей» – справді сильні, порядні й правильно мотивовані люди. Також я знав, що поруч зі мною буде значна частина членів Політради, ЦКРК, інших партійців – близьких мені по духу людей, з якими ми обговорювали ситуацію і разом шукали шляхи виходу з кризи. Це давало надію, що ми впораємося. І наразі ця надія вже переростає в упевненість.

Ми – партія з цивілізованим гендерним балансом
– Подейкують, що партія на межі розколу, «отців-засновників» фактично витіснили за межі прийняття рішень…
– Давайте дивитись на факти: Олексій Гончарук, який очолював список  на перших парламентських для «Сили Людей» виборах, сьогодні є головою Центральної контрольно-ревізійної комісії; Юрій Адамовський, обраний до Політради одним із перших, узяв на себе непросту задачу реформування Секретаріату партії й тимчасово, на 3 місяці, очолив його. Олександр Солонтай, чиє ім’я, мабуть, найчастіше асоціюють із «Силою Людей», лишається одним з ключових лідерів партії, активно допомагає мені в розбудові стратегії, прийнятті щоденних рішень і, як і раніше, віддано займається розбудовою партії. Звичайно, як у кожній молодій структурі, у нас відбуваються зміни, і дехто обирає інший шлях, але я можу довго розповідати про тих чудових людей, з якими ми – від початку «Сили Людей» і досі – разом продовжуємо йти пліч-о-пліч.

– Тим не менше в партії значно оновилася Політрада, чи не так?
– Звичайно. Але ж так і має бути. Одним з важливих принципів розвитку «Сили Людей», закладеним  тими ж «батьками-засновниками», саме й була постійна ротація на керівних позиціях. Люди заходять до Політради на рік, можуть переобратися ще максимум на рік, і потім мають поступитися місцем іншим партійцям своєї області. До того ж, у деяких регіонах «Сила Людей» лише розбудовується, і коли обласна структура, побудована – підкреслюю – знизу, готова, саме регіональна організація висуває свого члена до найвищого керівного органу. І цей принцип дійсно працює, виводячи на всеукраїнський рівень людей, які яскраво проявили себе на місцях. Таким чином, у нас у Політраді з’явилися представники потужних організацій з Маріуполя, Кривого Рогу, Запоріжжя, інших міст. Лиш подивіться: Донецьку область у нашій Політраді представляє відомий громадський діяч Афіна Хаджинова, Запорізьку – доктор наук із соціальних комунікацій Інна Пенчук, а Дніпропетровську – Світлана Сова, яка здивувала всіх, посівши третє місце на останніх виборах мера Кривого Рогу. Отже, на рівні головного керівного органу партії в нас вибудувався цілковито цивілізований гендерний баланс. Урахуйте ще народного депутата Наталію Веселову, яка вступила до нашої партії та бере активну участь у багатьох партійних процесах, – і «Силу Людей» взагалі можна назвати партією, у якій жінки нарешті відіграють справді важливу роль.

Конфлікти – природні явища, які доводять, що ми зростаємо і розвиваємося
– Які першочергові завдання Ви ставили перед собою, обіймаючи посаду голови Політради? Що вдалося зробити за перший місяць?
– За досить короткий час у «Силі Людей» відновлено роботу Секретаріату, майже повністю оновлено його склад. А головне – нарешті оголошено повноцінний конкурс на посаду голови Секретаріату – уже на постійних засадах. Ми розробили положення про цей конкурс, і для мене справа честі, щоб він відбувся прозоро і цю неполітичну, але дуже важливу посаду посіла гідна професійна людина, яка щиро вірить у принципи й цінності «Сили Людей».
Поновив свою конструктивну діяльність головний контрольно-ревізійний орган партії, його засідання почали проходити очно. Ми розуміємо, що багато людей, особливо з тих регіонів, де є певні конфлікти, мають серйозні обґрунтовані претензії з приводу нерозглянутих скарг, але сьогодні ЦКРК докладає величезних зусиль, щоб працювати консолідовано, і я впевнений: розгляд скарг уже незабаром значно пришвидшиться. До того ж на ключових засіданнях комісії я намагаюся бути присутнім особисто, щоб бути в курсі того, що відбувається, і пересвідчитися в неупередженості та професійності цього партійного органу.

22

– Ви говорите про конфлікти й навіть «конфліктні регіони». Дійсно відбуваються серйозні речі? Наскільки критична ситуація?
– Не забувайте, що «Силі Людей» лише 2 роки – за цей час до нас приєдналися більше 4000 партійців. При цьому ми дійсно будуємо полілідерну і децентралізовану партію. Партію без олігархів та їхніх грошей. Партію, яка чітко говорить про важливість і готовність змінювати прогнилі еліти – як на всеукраїнському рівні, так і в регіонах, що, відповідно, веде до контратак з боку тих самих «еліт». До того ж, конкурентність є одним з ключових принципів діяльності «Сили Людей». Тож конфлікти, напруження, непорозуміння – цілком природні явища, які доводять, що ми зростаємо і розвиваємося.
Але, звичайно, нам треба докладати зусиль, щоб усі ці процеси вели до конструктиву, тож я хочу, щоб разом з іншими членами Політради і ЦКРК ми змогли відвідати найбільш «проблемні» регіони, особисто зустрітися з різними партійцями, які поки не можуть дійти порозуміння, і разом пошукати виходів із ситуацій, що склалися.

Спрощуємо процеси та убезпечуємо партію від рейдерства
– Давайте продовжимо про задачі й досягнення.
– Із задоволенням. Зараз ми активно займаємося налаштуванням комунікаційних аспектів життя партії. На сьогодні тимчасово погодилися зайнятися питаннями прес-служби і виборчого штабу досвідчені професіонали, які вже показали свою ефективність, – Юлій Морозов з Кривого Рогу та Микола Ковальчук з Києва відповідно. Я радий, що це не люди зі сторони, а наші віддані партійці. Тож наразі ми шукаємо правильний формат наших внутрішніх і зовнішніх комунікацій. Уже є чітке бачення, що в інформаційному фокусі має бути саме висвітлення роботи регіональних структур «Сили Людей» та їхніх лідерів. І це дійсно те, що відрізняє нас від більшості партій.
Також ми наполегливо працюємо над розробкою й удосконаленням нормативних документів партії – до цього мають можливість долучитися всі партійці. Хочу наголосити: зміни в документах – не самоціль. Прошу не забувати, що ми молода партія, розбудовуємося абсолютно нетиповим для України шляхом, тому помилки були неминучі. Усі зміни, що зараз напрацьовуються, інспіровані проблемами й викликами, з якими партія зіштовхнулася за останній рік. Ми хочемо, по-перше, максимально спростити всі процеси, а по-друге, максимально убезпечити партію від різного роду проблем – від недбалості функціонерів до протидії проявам рейдерства. Ще раз підкреслю: моя мета – щоб ці зміни були прийняті, лише коли ми досягнемо максимального консенсусу навколо кожної з них.
Зараз ми активізуємо уточнення й доопрацювання стратегії, прийнятої Політрадою під час головування Олександра Солонтая. Готуються пропозиції щодо можливості реалізації стратегії в нових умовах, щодо доповнень чи коректив у наших спільних діях. І на найближчому З’їзді, сподіваюся, ми зможемо все це презентувати.

Партії потрібні професіонали, а не олігархи
– Що бачите пріоритетом своєї подальшої діяльності? Над чим активно працюєте?
– На всіх напрямках ми лише на початку шляху. Не сумніваюся, що перші важливі й правильні кроки вже зроблені, але попереду ще багато роботи.
Серед планів на наступний рік чи не найголовнішим, думаю, є підвищення професійного рівня наших партійців. Нас у цьому підтримують і міжнародні партнери – і старі, і нові. Ведемо з ними досить обнадійливі перемовини, насамперед говоримо про різноманітні навчальні заходи. Розробляємо чітку стратегію роботи з професійним рівнем кожного партійця, кожного керівника місцевої організації, члена Політради, майбутніх і чинних депутатів місцевих рад. Вірю, що наступний рік позначиться відчутним проривом у цьому напрямку. Щоб показати Україні нову якість неолігархічної політики, треба цілеспрямовано й наполегливо вчитися щодня: кращому європейському досвіду, побудові демократичного середовища, різним аспектам професійної роботи на будь-яких посадах. До того ж кожен партійний навчальний захід – це можливості ближчих знайомств, нетворкінгу, перейняття кращих практик не тільки від тренерів і спікерів, а й від колег по партії.

– Тобто загалом Ви оптимістично оцінюєте перспективи «Сили Людей», навіть незважаючи на ріст конкуренції, на хронічну політичну кризу в нашій країні, на інші непрості моменти, з якими стикається кожна молода політична структура?
– Я розумію, що скажу зараз типові для всіх нових очільників речі, але без цього не обійтися: наберіться трохи терпіння! Наразі «Сила Людей» розвивається загалом досить добре – як для умов, у яких опинилася наша країна. Наш принцип розбудови знизу, як і раніше, робить нас конкурентними навіть відносно нових проектів, що з’являються і ще з’являтимуться ближчим часом. Так, цей шлях трохи триваліший, ніж пропонують інші, але тільки він дасть нам можливість розбудувати дійсно потужну структуру, яка зможе не просто прийти до влади, а й максимально використати отримані повноваження, щоб змінити країну.

Інтерв’ю підготовлене прес-службою ПП “Сила Людей”
Фото: Дар’я Самарцева