Підтримати Долучитися Увійти

Олександр Топорівський про зміни в Благодатному, яких удалося досягти за рік

2016/12/04 19:25

Що можна змінити за один рік у провінційному селищі, яке ніколи не вважалося особливо перспективним? Один з наймолодших селищних голів України, 26-річний партієць «Сили Людей» Олександр Топорівський неформально відзвітував про свій перший рік на посаді очільника селища Благодатне на Волині, яке ще недавно називалося Жовтневим.

«Загалом не люблю шаблонів, – пише Олександр, – тому звітую про якісь реальні речі, до яких був причетний. Безумовно, є купа рутини, дрібниць, непотрібної паперової роботи, але зараз не про це – тут будуть кілька справжніх далеко не мною придуманих кейсів, які можна просто брати і використовувати – вони 100% працюють. Ключовим моментом є просто брати на себе відповідальність, – наголошує він, – навіть не будучи впевненим у ресурсах: завжди є банальна людська підтримка – до хороших справ люди підключаються обов’язково».

Зокрема з-поміж позитивних зрушень у п’ятитисячному селищі, Топорівський наголосив на такому:

– Проведено численні толоки – на них громада, зокрема з місцевою церквою «Спасіння», прибрала й облагородила кладовище, узбіччя доріг і стихійні смітники.
– Вирішено конфлікт щодо ділянок для бійців АТО, розв’язано питання про 38 ділянок під гаражі – більшість з них висіли вже 20 років; з головами ОДА і РДА погоджено оформлення ділянки під сміттєзвалище.
– Запущено сайт ради, де публікуються всі офіційні документи, контакти, проекти рішень і протоколи засідань; також рада тепер має офіційні скайп, мобільний телефон, робочу електронну пошту, сторінки в соцмережах ВК і Facebook для оперативного зв’язку з людьми.
– Бюджет став публічним – на сайті публікується кожна стаття витрат.
– Заасфальтовано 3 вулиці, де раніше було суцільне болото, – за гроші селищного і міських бюджетів та внесків мешканців вулиц.
– Вирішено питання з 19-ма раніше неосвітленими місцями в селищі.
– Завдяки отриманому гранту побудовано майданчик з вуличними тренажерами. Ще один плануємо встановити навесні – обладнання вже замовлене.
– Почато експерименти з кінотеатром під відкритим небом – вони мешканцям дуже сподобалися.
– Розпочали амбітний проект з відновлення озера за кошти із щойно створеного фонду громади Благодатного.

«Сказати, що роботи ще дуже багато, – не сказати нічого, – завершує свій звіт молодий селищний голова. – Спільні успіхи мотивують і рятують від вигорання. Сил додають позитивні практики колег з інших міст – це біла заздрість і якийсь поштовх. Приємно усвідомлювати, що всі ми працюємо на спільний результат – трохи змінюємо країну, як би пафосно це не звучало».