Підтримати Долучитися Увійти

Третій Черговий З’їзд – консолідоване завершення року

2016/12/25 11:33

24 грудня в конференц-холі UBI Fashion Center відбувся черговий з’їзд політичної партії «Сила Людей». Захід, що за статутом є вищим керівним органом партії, як завжди пройшов досить бурхливо й водночас конструктивно. Молода партія продовжує впевнено ставати на ноги, не відкидаючи ключових принципів своєї розбудови – полілідерності, незалежності від олігархічних грошей, побудови знизу вгору.

Рисунок5

 

Цього разу до Києва з’їхалися 137 делегатів – від Львова до Маріуполя. Партійців привітали гості з’їзду – представник Фонду Фрідріха Науманна «За свободу» Максим Колесников, засновник Української Школи політичних студій Ігор Когут, правник, керівник Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова Геннадій Друзенко. Також до учасників з’їзду звернулися партійці, що представляють «Силу Людей» в органах влади, – нардеп Наталя Веселова, міський голова Чорткова Володимир Шматько, щойно обрана депутатом ОТГ в Чернівецькій області Марія Нікітіна, депутат міськради Кривого Рогу Світлана Сова – і люди, яких по праву зараховують до засновників партії – львів’янка Оксана Жолнович і киянин Антон Малеєв. Особливо були відзначені внутрішньопартійні тренери, які активно попрацювали протягом року, що минає, – проводили семінари й тренінги по всій Україні.

Це був уже другий з’їзд за 3 місяці головування Юрія Бови в Політраді, і захід досить чітко продемонстрував, що «Сила Людей» дійсно рухається в напрямку перезавантаження своїх інституцій, оновлення задля руху вперед та сталого розвитку. У своїй доповіді Бова коротко охарактеризував і кількісні показники розбудови партії, і якісні досягнення, зокрема зауважив , що на сьогодні в «Силі Людей» 2564 партійці, 220 з яких стали місцевими депутатами. Найбільше членів партії сконцентровано у Києві й області, а також у Дніпропетровській, Сумській та Львівській областях, але й у багатьох інших регіонах партія розвивається досить динамічно. Голова Політради відверто говорив про те, що фінансова прозорість має стати основою діяльності партії, і презентував напрями стратегічної розбудови «Сили Людей» на 2017 рік. «Головне бути чесними і відкритими один до одного, докладати зусиль, щоб професійно зростати та вірити у свої сили», – резюмував Бова.

Потім прийшов час непростих, але необхідних робочих моментів. Зокрема була прийнята нова редакція Статуту партії, де враховано понад 600 правок від партійців. Олексій Гончарук, доповідаючи з цього питання, наголосив на непростих процесах, через які проходить «Сила Людей», тож зміни до статуту були зумовлені необхідністю максимально це врахувати. Ключові правки до статуту були проголосовані переважною більшістю делегатів.

Докладніше стратегічні плани партії презентували в.о. керівника виборчого штабу Микола Ковальчук і керівник виборчих кампаній Олександр Солонтай. Ковальчук наголосив, що 95% партійців «Сили Людей» – новачки в політиці, тому для партії вкрай важливо організувати підготовку до ефективної роботи з виборцями. Солонтай запропоновував з’їзду затвердити самостійний шлях підготовки партії до виборів усіх видів, і цю пропозицію делегати підтримали. Водночас він наголосив на величезному потенціалі «Сили Людей» та впевненості, що партія матиме успіх на всіх виборах, базуючись не на об’єднавчих процесах з іншими партіями, а на самостійному розвитку та подальшій розбудові: «Завдання партії – не просунути кілька нардепів в парламент, а зайти потужною командою, щоб реалізувати ідеологію та програму Сили Людей!»

«Покидаючи партійний з’їзд, ми відчували, що «Сила Людей» стає міцно на ноги, – поділився враженнями Сергій Денега, депутат міськради Вараша, – що наша основа тверда, наші правила та принципи стали чіткішими, і ми, будуючи нову якість політики, готові брати відповідальність за всю державу. Ми ясно розуміємо, що суспільство оцінить тих, хто не буде гонитися за вигодами тут і зараз, а буде незалежним, послідовним, наполегливим та відповідальним за свої слова і вчинки».