Підтримати Долучитися Увійти

“Сила Людей” вступає до альянсу лібералів та демократів Європи – ALDE

2018/08/02 16:00

Політична партія “Сила Людей” подала документи для вступу до Альянсу лібералів і демократів за Європу (ALDE). Сьогодні Альянс об’єднує понад 60 партій із 40 країн Європи, має 75 місць в Європейському Парламенті (третя за величиною фракція) та 8 місць у Європейській Комісії.

Делегація партії у складі голови Політради Олександра Солонтая, народного депутата Остапа Єднака та члена Політради і Тростянецього міського голови Юрія Бови, окрім передачі пакета документів на вступ, провела переговори щодо перспектив співпраці з Альянсом та окремими його членами в рамках розширення міжнародного співробітництва “Сили Людей”.

Ймовірно, уже в листопаді цього року “Сила Людей” стане членом ALDE. Зараз Секретаріат ALDE опрацьовує подані “Силою Людей” документи. Рекомендації керівних органів Альянсу мають бути готові уже у вересні, після чого остаточне рішення прийматиме Рада ALDE під час проведення Конгресу Альянсу – 2018, який проходитиме цьогоріч 8-10 листопада у Мадриді. Важливо зауважити, що партія може стати повноправним членом ALDE навіть не зважаючи на те, що Україна не є членом ЄС.

“Сила Людей” також очікує на приїзд делагації ALDE на З’їзд партії 15 вересня, який проходитиме в Києві. Представники Альянсу бажають ближче познайомитися з “Силою Людей” та принципами її побудови і діяльності.

Нагадуємо, знайомство “Сили Людей” з ALDE розпочалося ще в грудні 2017 року, коли делегація у складі народного депутата Наталії Веселової, відповідального за переговори з ALDE Любомира Чорнія та  активістки Маріупольської організації партії Олени Золотарьової презентувала “Силу Людей” на Конгресі Альянсу  2017 в Амстердамі. Саме тоді було досягнуто згоди щодо “дорожньої карти” з підготвки вступу “Сили Людей” до Альянсу. Сьогодні народні депутати Наталія Веселова та Остап Єднак вже є індивідуальними членами ALDE.

38198941_2226725487344446_6641039679032393728_n

Членство в ALDE дозволить “Силі Людей” скористатися підтримкою консультантів штаб-квартири ALDE, які допомагають партіям ліберально-демократичного спрямування Європейського континенту розбудовувати свою організаційну спроможність та проводити ефективні передвиборчі кампанії. Однак, найголовніше те, що “Сила Людей” отримає підтримку колег у Європарламенті і можливість  впливати на політичні процеси в ЄС.