Підтримати Долучитися Увійти

СИЛА ЛЮДЕЙ бореться за справедливість в Татарбунарах

2015/12/03 20:33

11030833_953189584743993_7136766201690385775_oВ маленькому містечку на Одещині – Татарбунарах розгорається скандал, який може вже наступного тижня потрапити на перші шпальти газет – новобраний міський голова Андрій Глущенко відмовляється затверджувати підсумки обрання депутатами секретаря міської ради і призначати на цю посаду партійку СИЛИ ЛЮДЕЙ Діану Сергієнко.

Серед міст, в яких СИЛА ЛЮДЕЙ отримала достойний результат на місцевих виборах-2015, бесарабські Татарбунари, мабуть, одне з найменших, трохи більше як 10000 мешканців. Але результат в Татарбунарах зовсім не маленький – команда СИЛИ ЛЮДЕЙ за місяць агітації здобула 7% голосів виборців і, відповідно, 2 місця в міській раді. Депутатами стали молоді місцеві активісти Діана Сергієнко та Євген Сосна. 

Але виявилося, що успіх СИЛИ ЛЮДЕЙ в місті не всім до вподоби. І головним каменем спотикання стала конфронтація з новообраним міським головою Андрієм Глущенко, який був помічником колишнього мера, відомого тим,  що його прямо з кабінету за хабар виводила під руки СБУ. 

19 листопада 2015 року відбулася 1 сесія Татарбунарської міської ради 7-го скликання. На вказаній сесії одним з питань порядку денного було обрання секретаря міської ради. Мер міста, користуючись своїм правом, висунув кандидатуру на посаду секретаря міської ради, але вона не була підтримана депутатами. Відповідно до ст.50 ч.1п.2 Закону України «Про місцеве самоврядування» депутати висунули кандидатури депутата від партії СИЛА ЛЮДЕЙ Сергієнко Діани Іванівни та Борденюка Віталія Миколайовича – депутата від «Аграрної партії». Відбулося таємне голосування, за результатами якого Сергієнко Діана набрала 15 з 27 голосів – тобто стала секретарем міської ради. Почувши результати, новообраний міський голова Глущенко А.П. (секретар міської ради 6-го скликання, працював разом з попереднім мером Татарбунар, якого було в червні місяці затримано на хабарі у власному кабінеті) сказав, що не підпише це рішення. На запитання, на якій підставі він відмовляється підписувати дане рішення, голова заявив, що за 5 днів придумає причину для ветування рішення. 

І далі почалася серіал.  23 листопада Глущенко видає розпорядження, яким зупиняє рішення міської ради, аргументуючи своє вето тим, що відповідно до регламенту Татарбунарської міської ради “рішення вважається неприйнятим, оскільки після підрахунку голосів і доповіді голови лічильної комісії не було поставлено на відкрите голосування затвердження результатів голосування”. Цим самим Глущенко маніпулює вищевказаним регламентом, так як відповідно до ст.3.3.12  регламенту Татарбунарської міської ради рада відкритим голосуванням тільки затверджує доповідь голови лічильної комісії. Хочеться зазначити, що пан Глущенко апелює до того порушення регламенту, яке сам і вчинив. Оскільки Глущенко був головуючим засідання, він мав підняти питання про затвердження відкритим голосуванням результатів таємного голосування. Виникає підозра, що новоспечений мер цілеспрямовано не поставив це питання на голосування, для того, щоб потім не підписувати рішення.

Та просто так Діана Сергієнко здаватися не планувала. Доречі, Татарбунарська міська рада оновила свій склад на 80% і більшість нових депутатів – молоді, освідченні і чесні люди. Вони активно виголошують свою готовність працювати на благо рідного міста і отримати свій інструмент контролю за діяльністю міського голови. Тому логічним продовженням став позов до Татарбунарського районного суду з вимогою оскаржити незаконні дії Андрія Глущенка.

ТЕКСТ ПОЗОВУ

Судове засідання відбудеться в понеділок, і ми певні того, що дії А.Глущенко отримують справедливу оцінку, а СИЛА ЛЮДЕЙ активно контролюватиме перебіг подій в Татарбунарах задля захисту демократії, яка вже ніколи в цій країні вже ніколи не буде розмінною монетою в політичних іграх.