Підтримати Долучитися Увійти

Що з виборчими правами внутрішньо-переміщених осіб?

2019/01/19 16:15
 
111111111111111111111111111
 
18 січня члени Партії “Сила Людей”, народні депутати Веселова Наталія – Veselova Nataliia та Остап Єднак – Ostap Yednak взяли участь у засіданні робочої групи з доопрацювання проекту Виборчого кодексу (№3112-1, зареєстрований у жовтні 2015 та проголосований у першому читанні в листопаді 2017). Одна з ключових тем, яка розглядалася, – виборчі права внутрішньо переміщених осіб.
 
Депутати долучені до роботи над поправками як співавтори законопроекту №6240 щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян.
 
Базовий принцип міжнародного права – інтегрування переміщеної особи у нову громаду, її можливість вільно обирати владу не лише на державному рівні, але й мати представників у місцевих радах.
 
При цьому важливо, що держава повинна забезпечити громадянину можливість не втрачати свою першу виборчу адресу на окупованих територіях. Людина має право повернутися до своєї першої виборчої адреси і в разі проведення виборів за українським законами після деокупації впливати на вибір влади на територіях, звідки її примусили виїхати.
 
Важливо, що 17 січня Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув законопроект №6240, в якому враховані всі вимоги міжнародного законодавства, та дозволив винести проект закону на голосування в Раду. Відповідно Наталія Веселова та Остап Єднак вважають логічним ці ж зміни внести до проекту Виборчого кодексу.
 
Повторний розгляд цього питання запланований робочою групою на засіданні через тиждень.
 
Під час заходу депутати також були поінформовані, що загалом протягом квітня-грудня 2018 року члени робочої групи змогли розглянути 98,8% з усіх 4296 поправок до Виборчого кодексу.  Зараз основний момент фіналізація Перехідних положень та прийняття рішення по термінах – коли почнуть діяти норми щодо парламентських та місцевих виборів.
 
Проект Виборчого кодексу пропонує на парламентських виборах ввести систему регіональних відкритих списків – у кожному з 27 виборчих регіонів партії пропонують свої списки, а виборець голосує за одну з цих партій і, за бажанням, – за когось з кандидатів, кого партія висунула в цьому регіональному списку. 
 
“Сила Людей” неодноразово виступала за зміну виборчої системи та активно долучалася до акцій протесту та інформаційної кампанії серед населення про новий проект Виборчого кодексу.