Підтримати Долучитися Увійти

Наталія Веселова про голосування у Верховній Раді за введення воєнного стану в Україні

2018/12/01 21:29

828093_web

Народний депутат, член партії “Сила людей”, Наталія Веселова, про голосування у Верховній Раді за введення воєнного стану в Україні:

Це перемога парламентаризму.

Україна знаходиться у дуже важкому становищі не лише через війну. Ми пройшли декілька історичних подій, які йдуть одна за одною, накладаються одна на одну. Я завжди згадую плакат на Майдані – “Перебудовуємо країну. Вибачте за тимчасові незручності”. Ця перебудова ще триває.

Дуже слабкі демократичні інститути, державні інституції. Іде їх сталновлення. Відбулася певна боротьба між Президентом і парламентом, з якої всі вийшли переможцями. І Президент, і парламент, і народ, і наша Держава. Ми ввели воєнний стан за пропозицією Президента, але на умовах парламенту, який представляє народ України.

Ми говоримо про внутрішні питання і проблеми, про вибори Президента і вибори в ОТГ. Це важливо. Але головне – ми дали сигнал всьому світу, поінформували його про те, що відбувається. На п’ятому році ми почали сходити з порядку денного Заходу, всі почали забувати, що в нас війна, що потерпають цивільні громадяни, що військові тримають оборону.

Відкрита збройна агресія Російської Федерації. І це справді перший випадок, коли російські військові не ховалися за жінок, не зривали шеврони з рукавів, а просто відкрито напали на наші кораблі і застосували зброю. Це важливий момент, який треба зафіксувати. Зокрема на Радбезі ООН.

Ми доводили в судах та міжнародних установах, що “іхтамнети”, що “зелені чоловічки” – це насправді російські військові. Ми доводили в судах , що “бойовики” керуються російськими військовими та підтримуються владою Російської Федерації. Тепер ці пазли складаються. Нам тепер буде значно простіше доводити, що в 2014 році Російська Федерація напала на Україну, а не Донбас напав сам на себе.

Нещодавно було інтерв’ю Коломойського Deutsche Welle. Він сказав? що на Донбасі громадянська війна. Людина, яка фінансово допомагала боронити Україну, запевняє що йде громадянська війна! Для мене це була новина. І я писала про це – доводила як приклад статті 2008 року, розміщені на російських сайтах, де описувались три варіанти нападу на Україну. Ще десять років тому Росія вже спокійно обговорювала як вона буде нападати, що вона буде робити з “юго-востоком”, Кримом, Донбасом. Це не Донбас напав сам на себе. Це збройна агресія Росії. Росія відточила свою військову майстерність на Абхазії, Остеії, Придністров’ї, Чечні. Ми стали просто черговою жертвою РФ. І нам важливо це зафіксувати.

Для мене, як для людини, яка до війни працювала в Донецьку і вже більше 4 років не була вдома, для мене цей момент важлйвий. Ми нагадали не лише всьому світі, але й українцям, що триває війна.

У стані війни вже 5 рік живуть дві області. Тепер вся Україна про це згадала. І кожен відчув на собі, а що буде якщо у Київськый, Львівській, Полтавській області буде воєнний стан.