Підтримати Долучитися Увійти

До відома про передвиборчу агітацію!

2018/12/20 20:54

Відповідно до рішення дев’ятого Всеукраїнського З’їзду Партії “Сила Людей” (https://bit.ly/2Lv0GdX), Партія вступила в Єдиний виборчий цикл. У зв’язку з цим, нагадуємо, що розрахунки усіх агітаційних матеріалів, де розміщений логотип або символіка “Сили Людей” можуть оплачуватись тільки з рахунку виборчого фонду Партії. У випадку якщо в законодавстві будуть внесені зміни, Секретаріат Партії проінформує вас про це своєчасно.

Нагадуємо, що вiдповiдно до:

П.4. ст.58 ЗУ “Про вибори Президента України”:

“Передвиборна агітація здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів, для цілей, визначених цим Законом, та коштів виборчих фондів кандидатів на пост Президента України.”

П.6 ст.68 ЗУ “Про вибори народних депутатiв”:

“Передвиборна агітація здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на забезпечення ведення передвиборної агітації відповідно до цього Закону, коштів виборчих фондів партій, кандидатів у депутати в одномандатних округах. Кандидати у депутати, зареєстровані у загальнодержавному окрузі, можуть здійснювати передвиборну агітацію за кошти виборчого фонду партії. Використання власних коштів партій, кандидатів у депутати чи коштів з інших джерел для проведення передвиборної агітації, у тому числі з ініціативи виборців, забороняється.”

П.6. ст. 54 ЗУ “Про мiсцевi вибори”:

“Передвиборна агітація здійснюється за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється.

Підтримка місцевою організацією партії, яка висунула кандидатів на місцевих виборах, кандидатами від свого імені проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрацій фільмів, телепередач чи інших публічних заходів, а також проведення зазначених публічних заходів на підтримку місцевої організації партії, кандидата може здійснюватися лише у разі фінансування таких заходів із коштів власного виборчого фонду.

Фінансування передвиборної агітації, яка реалізується спільно місцевою організацією партії та кандидатом, висунутим цією місцевою організацією партії у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, може здійснюватися за рахунок і в межах коштів виборчого фонду місцевої організації партії, яка висунула кандидата на відповідних місцевих виборах.”

Так, усі зазначені закони передбачають, що оплата політичної реклами здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на забезпечення ведення передвиборної агітації, виборчих фондів кандидатів у народні депутати в одномандатних виборчих округах, кандидатів на пост Президента, політичних партій – суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати місцевих рад в одномандатних виборчих округах, кандидатів на посаду міського, селищного, сільського голови або сільського старости.