Підтримати Долучитися Увійти

Бориспіль: секретар міськради грабує підприємців на міському ринку

2015/12/22 13:12

016Однією з ключових засад передвиборчої кампанії «Сили людей» було питання повернення місцевих ринків в комунальну власність міста, аби прибуток від їхньої діяльності йшов до бюджету громади, а не в кишені «ділків».

В середині 2000х міська рада віддала майже гектар землі в центрі Борисполя по вулиці Верхній Вал, на якій і знаходиться базар, в оренду ТОВ «ЛІМ і Компані» (рішення від 25.06.2008). Цікаво, що ЛІМ – це перші літери від імені нинішнього секретаря Бориспільської міської ради та депутата від Блоку Петра Порошенка Левітаса Ігоря Марковича, який є фактичним власником ринку. До громадської приймальні СИЛИ ЛЮДЕЙ звертаються десятки підприємців, обурених діями «смотрящих» Бориспільського центрального ринку. Один з торгівців погодився на правах анонімності розповісти про кричущі факти порушень закону компанією «ЛІМ і Компані», якими повинні зацікавитись правоохоронці.

– Розкажіть, чому ви вирішили розповісти нам про умови праці на ринку «Центральний»?

– Терпіння більшості підприємців, які торгують на ринку вже на межі. Пройшла Революція Гідності, на сході – війна, а в мирному Борисполі ділки й далі наживаються на людях. Ми щодня спілкуємось з сотнями бориспільців на ринку і чуємо слова зневіри, люди не розуміють для чого гинуть люди, якщо все лишається по старому. А зараз в місті стає ще гірше. В тому числі умови роботи на ринку.

– Що ви маєте на увазі?

– Мабуть не всі бориспільці знають, але Центральний ринок знаходиться в приватних руках у фірми «ЛІМ і Компані». З самого початку замість старих приміщень вони поставили нові павільйони, але при цьому кожен підприємець за будівництво свого павільйону площею 9 квадратних метрів платив особисто зі своєї кишені. Після цього всі павільйони фірма «ЛІМ і Компані» поставила на свій баланс і коли хтось із підприємців припиняє торгувати на базарі, звісно ці гроші власники базару йому не повертають. Але це був лише початок. Орендна плата за павільйон піднімалась кілька разів і зараз складає 1750 гривень на місяць. Жодних квитанцій про оплату цієї суми нам ніхто не дає, тому куди йдуть ці гроші ми не знаєм. Плюс кожен торгівець сплачує по 120 гривень на місяць за так званий заїзд на територію базару із своєю продукцією. Правда, в цьому випадку дирекція видає нам фіскальний чек. Приплюсуйте сюди неофіційну плату за місце в центральному ряду ринку, яка сягає 100 доларів з точки. Доводиться платити й за додаткову рекламу, манекени та лотки, які стоять біля орендованого павільйону. Ці всі гроші йдуть до кишені власників фірми «ЛІМ і компані». Ми є фактично їхніми заручниками, адже не погоджуючись на їхні правила гри нам просто не продовжать договори оренди. Прикро, що на землі, яка належить громаді Борисполя наживається фірма, яку фактично очолює киянин. Всі фінансові побори, які лягають на наші плечі ми змушені закладати в ціну товару, інакше просто не виживимо. Не треба бути великими економістом аби зрозуміти, якби ринок повернувся у власність громади і підприємці працювали за прозорими правилами, то й вартість товарів знизилась би.

Так зверніться до місцевої влади, вийдіть на мітинг, заявіть свою позицію. На мою думку, час, коли люди боялись, вже минув.

– На ринку працює більше 500 підприємців. у всіх є родини, діти. Торгівля на базарі це наш єдиний заробіток. І кого просити про допомогу? Напередодні виборів нас змусили закрити всі павільйони і прийти на зустріч із тодішнім кандидатом в мери Анатолієм Федорчуком. Нині він очолює міську раду, а її секретарем є Ігор Левітас – фактичний власник базару. Натомість, приміром на санітарний день на моїй пам’яті ринок не закривався. Влітку коли миють м’ясні ряди, воду зливають за нашими павільйонами, тому що немає елементарно ємкості для стоків. Сморід стоїть – дихати важко. От так і працюємо.

На звернення підприємців Центрального ринку в СИЛІ ЛЮДЕЙ не могли не відреагувати. Аби зрозуміти, скільки ж платить ТОВ «ЛІМ і компані» за оренду майже гектара землі в центрі міста до бориспільского бюджету, депутат міської ради від нашої політичної сили Юрій Адамовський звернувся із депутатськими зверненнями. Однак ні заступник міського голови Микола Корнійчук, ні секретар міськради Ігор Левітас такої інформації йому не надали. Останній порадив зайти з такими питання до його робочого кабінету. Та для СИЛИ ЛЮДЕЙ питання повернення ринків у власність громади є пріоритетним, адже це один із пунктів нашої передвиборчої програми.

– Те, що ми робимо – лише початок,– каже депутат міської ради від «Сили людей» Юрій Адамовський.

– На сесії, яка була в четвер я подав депутатський запит до голови міськради Анатолія Федорчука щодо ситуації з ринком, яке за процедурою Ігор Левітас не мав права не зачитати депутатському корпусу. В ньому викладені всі проблеми, з якими стикаються наші підприємці, які торгують на базарі. Чому оплата оренди павільйону здійснюється тільки готівкою, без надання будь-яких фіскальних чеків? Чому ціна оренди піднімається в односторонньому порядку? Чому міська рада рішенням №5061-61-6 від 03.03.2015 знизила ставки по договору оренди земельної ділянки по вул. Верхній Вал, укладеного між міськрадою та ТОВ «ЛІМ і Компані»? Внаслідок наведеного, можна прийти до висновку, що місцевий бюджет недоотримує значну кількість податків з орендної плати торгових місць на ринку «Центральний», що знаходиться на земельній ділянці, яка була надана в оренду ТОВ «ЛІМ і Компані». Тож є підстави вважати, що зазначені вище діяння є спробою ухиляння від сплати податків, зборів та підпадають під ознаки злочину передбаченого частиною 1 статті 212 Кримінального Кодексу України та частину 1 статті 206 Кримінального Кодексу України. Тому, у своєму звернені я закликав Бориспільську міську раду невідкладно звернутись до прокуратури Київської області та до ГУ ДФС у Київській області з клопотання щодо проведення перевірки наведених у запиті доводів.

– І як на таке звернення відреагували депутати міськради?

– Під час голосування моє звернення підтримало 6-ть депутатів. Всі троє від «Сили людей», два «свободівця» та один від Радикальної партії. І я дякую їм за сміливий вчинок, адже вони фактично заявили про готовність боротися за власність громади та протистояти шаленому тиску діючої більшості у міській раді. Я впевнений, з часом сміливість заявляти про свою позицію в інтересах громади з’явиться в багатьох колег з депутатського корпусу. Зараз ми готуємо звернення до правоохоронних органів від нашої політичної сили аби дати належну оцінку ситуації, яка склалась на «Центральному» ринку Борисполя.