Підтримати Долучитися Увійти

“70% українців вважає, що країна йде хибним шляхом” – опитування

2016/01/18 15:07

За даними соціологічного опитування, яке провела група “Рейтинг” з 19 по 30 листопада на замовлення Міжнародного Республіканського Інституту (IRI), лише 15% респондентів вважають що країна рухається у вірному напрямку! 70%, друзі! І це привод дуже глибоко та гірко замислитись для всіх, хто вважає себе відповідальним за долю та розвиток України. 

Як змінилося за останні 12 місяців економічне становище

Рівень довіри до влади вкрай низький: діяльність Президента схвалюють 25%, Прем’єр-міністра – 12%, Верховної Ради – 11%. При цьому 81% впевнено констатують значне погіршення рівня життя протягом 2015 року. І всі “відмазки” про війну, Путіна та інші треті сили, які заважають нам бути щасливими, виявляється, бліднуть, якщо люди не мають жодної довіри до теперішних очільників країни. 

Слайд2Не менш печальною є й картина із участю українців у місцевих виборах 2015 року. 

Більшістьтих, хто не прийшов на дільниці, не голосували на останніх місцевих виборах через небажання брати участь у виборах (31%)!  Перебування в цей день в іншому місці або через брак часу – ще 27%.  Водночас, 17% опитаних таким чином демонструвати свій протест, 13% – не визначились з вибором.  Факт того, что з 55% громадян України, які не голосували 25 жовтня (нагадаємо, середня явка по країні склала біля 45%) більше половини свідомо проігнорували волевиявлення як найкраще свідчить про рівень зневіри та апатії населення. На жаль, більшість сьогоднішніх владних політиків докладають зусиль лише до створення у суспільстві тимчасових емпатичних настроїв на власну користь, замість того, аби доносити людям важливість участі у виборах як головного інструменту демократії. 

Натомість, парадоксальним чином інша частина суспільству, яка внаслідок подій останніх двох років (Майдан, війна тощо) зайняли більш активну життєву та громадянську позицію, і, природньо, голосувала на місцевих виборах, доволі позитивно оцінює їх хід та результати. Із певними регіональними відмінностями (більш скептичні Схід та Південь, більш оптимістичні Захід та Центр) ті, хто голосував, вірять у спроможність новообраних депутатів змінити життя своїх громад на краще. 

election

 

В якості підсумку можна сказати таке: українці все ще вірять у зміни на краще та готові задля них працювати, але кредит довіри цієї ітерації влади вже вичерпано. І дострокові парламентські вибори, як вважають майже половина опитаних (41%) – не такий вже й поганий варіант перезавантаження країни.

Повну версію звіту можна подивитись за цим посиланням.